Anasayfa / VMWare Workstation / VMWare Workstation Sanal Makinenin Stabil Çalışmasını Sağlamak

VMWare Workstation Sanal Makinenin Stabil Çalışmasını Sağlamak

Merhaba arkadaşlar VMWare Workstation üzerinde sanal makine kurduysanız, fark etmişsinizdir sanki böyle kasarak çalışıyor gibidir. Bu yazımızda sanal makineye bir eklenti yükleyip daha stabil düzgün çalışmasını sağlayacağız. Sanal makine yüklemesi yapmadıysanız. Öğrenmek için tıklayınız.

1- Wmvare üzerinde oluşturduğumuz sanal makinemizi çalıştırıyoruz. Çalışan makinemiz üzerinde sağ click yapıyoruz. Ardından “Install VMware Tools” click yapıyoruz.

2- Dvd sürücüsüne bir Dvd takılmış gibi ekranımıza uyarı gelecek çift tıklıyoruz.

3- Bu aygıtla ne yapmak istersin diyor. Ben Setup.exe’ yi çalıştır diyorum.

4- User account control güvenlik amacıyla başlatmadan önce bizden bir onay istiyor. Bu programın bilgisayarın üzerinde değişiklik yapmasına izin veriyor musun? diyor. Yes diyoruz.

5- Yükleme sihirbazı açılıyor. Devam etmek için next’ e tıklıyoruz.

6- Yükleme tipini seç diyor. “Typical” yeterli olanları yüklüyor başlangıç paketi gibi düşünebiliriz yeterli olacaktır bizim için. “Complete” setup içinde ne kadar özellik var ise yüklüyor. “Custom”  özellikleri yükleyip yüklememeyi manuel olarak bize bırakıyor. Ben typical seçiyorum.

7- Yükleme tamamlandı. Yükleme sihirbazından çıkmak için Finish’ e tıkla diyor. Tıklıyoruz.

8- Bazı değişiklikler olduğunu fark edeceksiniz ama yine de tam anlamıyla konfigürasyonun tamamlanması için bilgisayarı yeniden başlatmam lazım diyor başlatayım mı sen manuel olarak başlatır mısın diyor. Ben yes diyorum yeniden başlatmayı ona bırakıyorum.

 

Hakkında omerfarukaydin

İlginizi Çekebilir

Windows Server 2012 R2 Test Ortamı Hazırlık

Merhaba arkadaşlar Hyper V Manager ya da WMWare Workstation sanal test ortamları oluşturup denemeler yapacağız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Tema indir