Anasayfa / İşletim Sistemleri (O.S.) / CLIENT PC DOMAIN ORTAMINA ALMA

CLIENT PC DOMAIN ORTAMINA ALMA

Merhaba arkadaşlar Active Directory Domain Service Rollerimizi kurmuştuk. Şimdi oluşturduğumuz bu domain ortamına Client Pc lerimizi ekleyelim. Ekleme yapmadan önce Domain Controller kurmak için tıklayınız.

1- Kontrol paneli yada Denetim Masası üzerinden, Sistem ve Güvenlik orada sitemi açıyoruz. Bir başka yöntem Run (Windows + R ) control yazıp enter’ a tıklıyoruz. Windows 8 ve üzeri bir işletim sistemi kullanıyorsanız başlat butonuna sağ tıklayıp oradan System seçilebilir. Açılan sayfada computer name yazan bölümde sağ da change settings’ e tıklıyoruz.

 

2- System Properties sayfasında change tıklıyoruz.

 

3- Burada istersek Computer Name kısmından makinemize yeni isim verebiliriz. Member Of kısmında Domain’ i seçiyoruz. Buraya  domain adını (benim omerfarukaydin.com) yazıyoruz.

DC’ ye ulaşabiliyorsa kabul edecek. Yeniden başlattıktan sonra makinemiz domain ortamına girmiş olacak. DC’ ye ulaşamıyorsa TCP IP V4 ağ yapılandırmamızı kontrol ediyoruz.

Hakkında omerfarukaydin

İlginizi Çekebilir

Windows 10 Üzerine Windows Fotoğraf Görüntüleyici’ sini Ekleme

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Windows 10 üzerinde eski windows sürümlerinde olan Windows Fotoğraf Görüntüleyici uygulamasını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Tema indir